Lankėsi ESO atstovai

Savivaldybėje lankėsi valstybinės įmonės ESO atstovai, kurie, susitikę su rajono meru Algirdu Griciumi, mero pavaduotoja Gitana Rašimiene, Savivaldybės specialistais, pristatė ESO investicijų didinimo Šiaulių regione programą bei kitus šiandien aktualiausius su elektros tiekimu susijusius klausimus. ESO atstovai akcentavo, kad šiuo metu didžiausios investicijos skiriamos tam, kad elektros tiekimo tinklas būtų atsparus gamtos reiškiniams, kad oro linijos būtų pakeistos kabelinėmis, nes, panašu, kad gamta ateityje vis daugiau pateiks nemalonių siurprizų.

Buvo aptarti ir ryšio klausimai. Po audrų ar kitų gamtos pridarytų gedimų skambučių srautas būna toks didelis, kad prie visos bėdos dar kyla ir gyventojų nepasitenkinimas, jog negali prisiskambinti, kad praneštų apie gedimą. Todėl internete jau dabar yra gedimų žemėlapis, kur gyventojai gali pamatyti, ar apie gedimą jau yra žinoma ESO. Ten pat yra nurodyta, kada gedimas bus pašalintas. Mėlyni žemėlapio „lašeliai“ žymi, kada ir kur numatyti planiniai darbai, kas reiškia, kad tam tikrą laiką elektros tiekimas taip pat bus nutrauktas. ESO atstovai pažadėjo, kad netrukus atsiras nemokama gedimų linija, gedimų registracija vyks be konsultanto.

Savivaldybės svečiai neslėpė, kad šiam susitikimui juos paakino ir pastarieji nemalonūs įvykiai Steponkaimyje, Užkalniuose ir Gintaučiuose, kai be elektros apšvietimo liko gyvenvietės. Juridiškai viskas teisėta, bet be apšvietimo likusioms gyvenvietėms nuo to ne geriau. Taip iš dalies atsitiko ir todėl, kad trūko aktyvaus dialogo. Todėl ESO pasiūlė savo planus, numatomus kasinėjimus derinti su Savivaldybės įgyvendinamais projektais. Buvo rastas ir kompromisinis variantas, kuris netrukus vėl leis apšviesti Steponkaimio, Užkalnių ir Gintaučių gyvenvietes.

www.raseiniai.lt