Užgavėnių siautulys lopšelyje – darželyje „Saulutė“

Vasario 12 d. lopšelio-darželio ,,Saulutė“ II buveinėje (Dariaus ir Girėno g. 13) vyko baigiamoji žiemos linksmybių šventė – Užgavėnės. Tai Žiemos palydų diena, Besmegenio išlydėtuvės, Pavasarėlio sutiktuvės. Nors šiemet šalčių didelių nebuvo, bet laikas žiemą varyti iš kiemo. Užgavėnėms vaikai ruošėsi iš anksto, kartu su auklėtojomis gamino kaukes, jas puošė, grąžino. O tėveliai ieškojo visokiausių parėdų kuom galėtų jų vaikučiai pasipuošti: čigoniukais, velniukais,  ubagiukais ir t.t.

Kokia šventė be linksmybių? Vaikai dainavo Užgavėnių dainas, minė mįsles, dalinosi liaudies išmintimi apie Užgavėnes.

Triukšmingieji persirengėliai šurmuliavo keldami triukšmą: ,,Lašininis‘‘ (Reda Jocienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė), sulysęs ,,Kanapinis‘‘ (Neringa Jurkienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė), ,,Besmegenis“ (Rasa Pocienė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja), ,,Pavasarėlis“ (Daiva Grudzinskaitė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja), „Čigonė“ (kiemsargė Irena Klimavičienė) būrė ateitį, nepraleisdama progos nugvelbti „ne vietoj“ padėto daikto ar pinigėlio. „Daktaras“ (mokytojo padėjėja Eugenija Aputienė) rekomendavo sveiką maistą ir gyvenimo būdą, ,,Ragana“ (auklėtojos padėjėja Zita Kromerovienė) surinko visas vaikų pieštas ir rašytas blogybes: negražius žodžius, netinkamus poelgius, kurie supleškės Užgavėnių lauže.   O „Gaspadinės“ (Otilija Petroševičienė, vyresnioji muzikos pedagogė ir virtuvės darbuotoja  Irma Puskepalienė) negailėjo patarimų kaip išsikepti gardžiausių blynų, vaišino, kad būtume sotūs visus metus.

,,Lašininiui“ pralaimėjus kovą prieš ,,Kanapinį“, ,,Besmegenis“ taip pat atsisveikino su savo mažaisiais draugais iki kitos žiemos, nes pajuto, kad pradėjo varvėti nosis ir pradėjo sprogti šluotos šakelės. Todėl šluotą perdavė ,,Pavasarėliui“, kuris džiaugsmingai pranešė apie sugrįžtantį pavasarį.

 

Lopšelio-darželio auklėtojos Rasa Pocienė ir Reda Jocienė